درباره ما

درباره آکام

شروع شکل‌گیری فعالیت های شرکت پتروپالایش آکام (سهامی خاص) به سال 1382 بر می گردد. آینده نگری و برنامه ریزی بلندمدت در کنار سخت کوشی و فراهم نمودن فرصت های برجسته تولیدی و بازرگانی در حوزه مشتقات نفتی باعث شد تا این شرکت در دهه 90 به عنوان یکی از صادر کنندگان برتر استان سمنان شناخته شود.
تکیه بر به‌کارگیری نیروهای جوان و متخصص در کنار تجربیات مشاوران برجسته باعث شده تا پالایشگاه آکام به یک واحد تولیدی مطابق با استاندارد های روز تبدیل شود و با تولید محصولات با کیفیت بتواند نیازهای مشتریان صادراتی خود را به خوبی تامین نماید.

پترو پالایش آکام

پالایشگاه در زمینی به وسعت 30.000 متر مربع در شهرک صنعتی فجر گرمسار احداث شده و مجهز به 4 برج تقطیر حرارت مستقیم و غیر مستقیم با ظرفیت تولید 10.000 بشکه در روز می باشد؛ واحد آزمایشگاهی مستقر در پالایشگاه نیز با دارا بودن نیروی های متخصص و تجهیزات روز صنعت نفت توانسته است در بهبود و حفظ کیفیت تولیدات و در پی آن اثربخشی واحد تحقیق و توسعه پالایشگاه نقش جدی داشته باشد.

تولیدات پالایشگاه آکام شامل هیدروکربن سبک و سنگین ناشی از تقطیر میعانات گازی و بلندینگ، تینر، روغن پایه، روغن موتور و روغن دنده ناشی از تصفیه مجدد و همچنین میعانات گازی شیرین شده است. واحد تحقیق و توسعه پالایشگاه نیز با مطالعه بازار ، تولید محصولات جدید و دریافت مستمر استانداردسازی از سازمان ملی استاندارد ایران و همچنین طراحی و ساخت تجهیزات تکمیلی برای فرآیندهای تولید، گامهای قابل توجهی برای رشد شرکت برداشته است.

پترو پالایش آکام
پترو پالایش آکام

محصولات شرکت با هدف عرضه در بازارهای صادراتی تولید شده و مستمراً به‌صورت زمینی و دریایی به کشورهای مختلفی از جمله امارات متحده عربی، عراق، پاکستان، افغانستان، ترکیه، ارمنستان و… صادر می شود. از افتخارات این شرکت انجام کلیه تعهدات ارزی مطابق قوانین بانک مرکزی است تا از این طریق برای تامین ارز کشور در برهه حساس کنونی به سهم خود نقشی داشته باشد.

حفظ و حراست از منابع طبیعی و محیط زیست وظیفه همگانی است؛ شرکت پتروپالایش آکام نیز در راستای این مسئولیت اجتماعی با حذف کلیه آلایندگی های محیطی و همچنین انجام پروژه های مشترک زیست محیطی با دانشکده نفت دانشگاه دولتی سمنان اقدام به طراحی و اجرای واحد های شیرین سازی، مرکاپتان زدایی و تصفیه پساب نموده تا از این طریق ضمن ایجاد ارزش های پایدار زیست محیطی، برای تولیدات خود نیز ارزش افزوده بر مبنای محصولات فاقد آلایندگی ایجاد نماید.

پترو پالایش آکام
اسکرول به بالا